Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Łódź i okolice
termin: 29.09 - 2.10.2017 r.
cena: 1 000 zł

29.09
piątek

Gdańsk - Łódź
Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd autostradą A1 do Łodzi. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowy spacer po tej części miasta które otrzymało nazwę "Nowe Centrum Łodzi". Jest to wydzielony rejon który obejmuje ulice, skwery i place poświęcone fabrykantom, ludziom filmu i awangardy artystycznej oraz łódzkim włókniarkom. W obrębie Centrum znajduje się nowy dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, największa infrastrukturalna inwestycja miejska realizowana w latach 2011-2016 oraz tzw. EC 1 czyli Centrum Nauki i Techniki, Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Planetarium. Zwiedzanie cerkwi Aleksandra Newskiego, wzniesionej w końcu XIX wieku przez prawosławnych fabrykantów łódzkich. Kolacja i nocleg w hotelu w Łodzi.

30.09
sobota

Łódź
Po śniadaniu wizyta w skansenie miejskiej zabudowy drewnianej, w którym eksponuje się stuletnie domki łódzkich rzemieślników z zaaranżowanym mieszkaniem robotnika, majstra oraz izbą rzemieślniczą. Zwiedzanie Centralnego Muzeum Włókiennictwa, w którym przedstawia się proces produkcyjny wyrobów włókienniczych - od surowca, poprzez różne techniki i technologie produkcji aż do finalnych efektów produkcji. Przejazd do Rezydencji Księży Młyn i spacer po XIX wiecznym osiedlu robotniczym, następnie przejście do Parku Źródliska, na którego tyłach, w dawnym Pałacu Kohna, mieści się dzisiaj Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Teatralna. Wejście na "schody sławy" z tabliczkami poświęconymi wybitnym absolwentom Szkoły. Przejazd na ulicę Piotrkowską i spacer od Fortepianu Rubinsteina do Ławeczki Tuwima, podziwianie secesyjnych i eklektycznych kamienic tej ulicy. Następnie przejście na Plac Wolności z ratuszem z I połowy XIX wieku oraz do tzw. pasażu Róży, czyli na nietypowe artystyczne podwórko. Powrót do hotelu. Po kolacji dla chętnych wyjście na spektakl muzyczny do Filharmonii lub w Teatru Wielkiego. Nocleg w Łodzi.

1.10
niedziela

Łódź - Uniejów - Walewice - Łódź
Rano wyjazd do Uniejowa, miasta położonego nad Wartą, popularnego uzdrowiska, zawdzięczającego swoją sławę eksploatowanym tutaj źródłom termalnym. Spacer po miasteczku, w programie pobytu: renesansowy zamek powstały z inicjatywy arcybiskupa Jarosława Skotnickiego (w dawnej rezydencji biskupów mieści się obecnie hotel i restauracja) i park zamkowy, założony w XIX wieku. Następnie wejście na tereny rekreacyjne i kąpiel w uniejowskich termach (koniecznie trzeba zabrać stroje kąpielowe!). Przejazd do Walewic i zwiedzanie pałacu Marii Walewskiej. Obiekt ten, wzniesiony w roku 1783 przez szambelana Anastazego Walewskiego, wyróżnia się imponującym kolumnowym frontonem. We wnętrzu podziwiać można pokój w którym zamieszkiwał Napoleon Bonaparte. Na zakończenie pobytu w Walewicach spacer po parku, którego ozdobą są liczne barokowe i klasycystyczne rzeźby. Powrót do Łodzi na kolację i nocleg.

2.10
Łódź - Gdańsk

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zabytkowy cmentarz żydowski, na którym zachowały się stare oryginalne macewy i grobowce łódzkich fabrykantów. Wizyta w monumentalnym, neobarokowym pałacu Izraela Poznańskiego, zbudowanym według projektu Hilarego Majewskiego - na fasadzie budowli znajdują się rzeźby przedstawiające alegorie różnych zawodów, a wewnątrz Muzeum Historii Miasta Łodzi z zachowanymi pamiątkami po najsłynniejszych mieszkańcach. W innej części posiadłości Poznańskiego zlokalizowano centrum handlowo-kulturalne Manufaktura. Czas wolny w Manufakturze, w której działają galerie handlowe, restauracje, kina, sale koncertowe. We wczesnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Gdańska. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.


Cena 1 000 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 3 noclegi w hotelu, w centrum Łodzi, w pokojach dwuosobowych
- śniadania i obiadokolacje
- obsługę pilota
- obsługę lokalnego przewodnika w Łodzi
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
Cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów i do term w Uniejowie. W tym celu należy wziąć ze sobą ok. 50 zł.
Cena nie obejmuje biletu wstępu na spektakl w teatrze lub filharmonii.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017