Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Islandia
termin: 4 - 11.08.2017 r.
cena: 9 600 zł

4.08
piątek
Gdańsk - Reykjavik
Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godz. 12.30. Wylot do Reykjaviku o godz. 14.10. Po przylocie o godz. 15.55 transfer do hotelu położonego w centrum miasta. Spacer po mieście i kolacja w restauracji. Nocleg w Reykjaviku.
5.08
sobota
Reykjavik - Budardalur
Po śniadaniu wyjazd z Reykjaviku w kierunku północnym i przejazd wokół malowniczego półwyspu Snaefellsjokull, nad którym góruje pokryty białą lodową czapą wulkan. Po drodze obserwacja niezliczonej ilości ptactwa morskiego. Postoje w nadmorskich osadach rybackich i podziwianie niezwykle urozmaiconej linii brzegowej półwyspu. Przyjazd do Budardalur na nocleg.
6.08
niedziela
Budardalur - Półwysep Trola - Siglufjordur - Akureyri
Po śniadaniu wyjazd w kierunku północnym wyspy. Przejazd wokół Półwyspu Trolli, którego nazwa związana jest z licznymi legendami o żyjących tam w górzystym, dzikim i niedostępnym terenie, śmiesznych i złośliwych ludzikach nazywanych trolami. Na trasie przejazdu widoczne stada owiec i wypasy koni z licznych w tych stronach hodowli. Przyjazd do miejscowości Siglufiordur która od początków XX wieku była na Islandii głównym ośrodkiem połowów śledzi. W Akureyri - stolicy północnej Islandii - spacer po mieście, które jest centrum sportów zimowych i letnich (największe na północy pole golfowe) a także ważny ośrodek handlowy edukacyjny i kulturalny w tej części Islandii. Nocleg w hotelu w Akureyri.
7.08
poniedziałek
Akureyri - Jezioro Myvatn - wodospad Godafoss - Akureyri
Rano wyjazd na trasę w kierunku wulkanicznego obszaru Krafla, którego główną atrakcją jest bajkowe Jezioro Myvatn. Jego nieregularne brzegi zostały utworzone przez lawę wulkaniczną, Spacery po okolicy, spojrzenie na wulkan Hverfjoll, pola geotermalne Hverir oraz jezioro muszek. W drodze powrotnej postój przy majestatycznym wodospadzie Godafoss. Nocleg w Akureyri.
8.08
wtorek
Akureyri - polowanie na wieloryby - Budardalur
Po śniadaniu przejazd z Akureyri do małej wioski Hauganes, zaokrętowanie na specjalną jednostkę rybacką i wypłynięcie na zatokę w celu obserwacji wielorybów. Niepowtarzalna okazja oglądania życia tych niezwykłych ssaków. Po zakończeniu rejsu przejazd autokarem przez Akureyri do Budardalur na nocleg.
9.08
środa
Budardalur - Reykholt - "Złoty Krąg" - Reykjavik
Rano wyjazd z Budardalur do rejonu Reykholt, gdzie występują najgorętsze na świecie źródła wody. Postój przy wspaniałych wodospadach Barnafoss i Hraunfossar, następnie wjazd do rejonu turystycznego nazywanego na Islandii „Złotym Kręgiem”, gdzie znajdują się najbardziej atrakcyjne po względem krajoznawczym i historycznym miejsca na wyspie: Złoty Wodospad Gullfoss, Geysir - geotermalne pola, gdzie źródło Strokkur wyrzuca kaskady wody co pięć minut oraz Park Narodowy Thingvellir gdzie w 930 roku n.e. powstał pierwszy narodowy parlament i gdzie stykają się dwie płyty kontynentalne europejska i amerykańska. Wieczorem przyjazd do Reykjaviku na nocleg.
10.08
czwartek
Reykjavik - wodospad Skogafoss - Reynisfjara - Dyrholaey - wulkan Eyjafjallajokull - Reykjavik
Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża. Postój przy imponujących wodospadach Seljalandsfoss i Skogafoss, następnie przejazd na czarną plażę Reynisfjara stworzoną przez powulkaniczny czarny piach i formacje skalne w kształcie bazaltowych słupków. Kolejny postój przy skalnym łuku Darholaey, gdzie obserwować można ogromną liczbę różnych gatunków ptaków, wśród których dominują najbardziej znane na Islandii maskonury. W drodze powrotnej do Reykjaviku spojrzenie na posępny wulkan Eyjafjallajokull, którego erupcja w kwietniu 2010 przysporzyła licznych kłopotów w ruchu lotniczym w całej Europie. Nocleg do Reykjaviku.
11.08
piątek
Reykjavik - Błękitna Laguna - Keflavik - Gdańsk
Rano wycieczka na Błękitną Lagunę, na Półwysep Reykjanes. Na tym wulkanicznym półwyspie przewidziane są kąpiele termalne w idealnie błękitnej wodzie o temperaturze 37 st. C. Z rejonu Błękitnej Laguny transfer na lotnisko w Keflavik. Odlot samolotu do gdańska o godz. 16.40. Przylot do Gdańska o godz. 22.15.

Cena 9 600 PLN obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Gdańsk - Reykjavik - Gdańsk
- transfery do/z hotelu
- przejazdy na trasie minibusem lub land roverem ( w zależności od liczby osób)
- noclegi w guesthausie w Reykjaviku w centrum miasta i w hotelach sieciowych na Budurdalur i Akureyri (pokoje dwuosobowe)
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota BT Wojażer
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- dodatkowych posiłków
- kosztów wstępów do Błękitnej Laguny i na rejs statkiem w Akureyri.
Na ten cel należy przygotować ok. 120 euro

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017