Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
NIEMCY - Drezno i POLSKA - Ziemia Lubuska
termin: 18 - 22.09.2017 r.
cena: 1 450 zł

18.09
poniedziałek

Gdańsk - Drezno
Zbiórka uczestników na stanowisku 10 dworca PKS w Gdańsku o godz. 7.00. Przejazd autostradą A1 w kierunku Torunia, następnie przejazd w kierunku Poznania, przekroczenie granicy polsko-niemieckiej i dalej autostradą do Drezna. Wieczorem przyjazd do Drezna i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Dreźnie.

19.09
wtorek

Drezno
Po śniadaniu w hotelu - zwiedzanie Drezna. Panoramiczny przejazd przez miasto. Postój w dzielnicy Pilnitz, zwiedzanie dziedzińca i parku Zespołu Pałacowego - dawnej rezydencji elektorów i królów Saksonii. Spacer po drezdeńskiej starówce - Albertinum, kościoły św. Trójcy, NMP i Św. Krzyża, stara synagoga, opera Sempera. Po południu zwiedzanie Pałacu Zwinger. Zwinger to rokokowy zespół pałacowy mieszczący Galerię Dawnych Mistrzów. W Galerii eksponowane są obrazy malarzy francuskich, holenderskich i włoskich. Najważniejsze dzieła to "Madonna Sykstyńska" Rafaela, "Chrystus i faryzeusze" Tycjana, "Sceny z życia św. Zenobiusza" Botticellego oraz obrazy z widokami osiemnastowiecznego Drezna pędzla Canaletta (Bernarda Bellotto). Kolacja i nocleg w Dreźnie.

20.09
środa

Drezno - Miśnia - Budziszyn - Zielona Góra
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pałacu Wackerbath na degustację win saksońskich. Stamtąd przejazd do Miśni - miasteczka słynnego z produkcji porcelany. Spacer po starówce i na wzgórze Albrechta, gdzie znajduje się zamek i katedra. Następnie pobyt w Państwowej Manufakturze Porcelany Miśnieńskiej, w warsztatach, gdzie pracownicy manufaktury demonstrują procesy produkcji porcelany oraz w muzeum z ekspozycją najpiękniejszych wyrobów porcelanowych. Przejazd do Budziszyna, miasta położonego nas Szprewą, ośrodka kultury łużyckiej: zamek Ortenburg, który dzisiaj jest siedzibą muzeum kultury Serbołużyczan, ratusz, katedra św. Piotra, fortyfikacje miejskie. Po południu przejazd w kierunku granicy polskiej i dalej do Zielonej Góry. Kolacja i nocleg w hotelu w Zielonej Górze.

21.09
czwartek

Zielona Góra - Pojezierze Łagowskie
Po śniadaniu zwiedzanie Zielonej Góry: stare miasto z rynkiem i ratuszem, konkatedra św. Jadwigi, przedwojenne wille wzdłuż Alei Niepodległości, gmach teatru wg projektu Oskara Kaufmana, dawna Fabryka Wełny. Następnie wyjazd na Pojezierze Łagowskie - region Polski położony wśród jezior, lasów i wzgórz morenowych, których wysokość dochodzi do 200 m n.p.m. Postój w Łagowie, wejście na dziedziniec dawnego Zamku Joannitów (obecnie hotel). Powrót do Zielonej Góry na kolację i nocleg.

22.09
piątek
Zielona Góra - Świebodzin - Międzyrzec - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Świebodzina. Postój przy pomniku Chrystusa Króla, wielkością i kształtem przypominającym słynny pomnik z Rio de Janeiro. Następnie przejazd do Paradyża, zwiedzanie średniowiecznego zespołu klasztornego cystersów. Przejazd do Międzyrzecza i zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, potężnego systemu poniemieckich fortyfikacji z lat trzydziestych XX wieku. Podziemia odcinka centralnego MRU są obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków. Powrót przez Gorzów Wielkopolski, Wałcz do Gdańska. Wieczorem przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki.

Cena 1450 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie wycieczki
- 2 noclegi w Dreźnie i 2 noclegi w Zielonej Górze
- śniadania i obiadokolacje na trasie wycieczki
- opiekę pilota
- przewodnictwo
- ubezpieczenie KL i NNW (na terenie Niemiec) i NNW (na terenie Polski)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów:
na terenie Niemiec ok. 25 EUR
na terenie Polski ok. 30 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


wersja do druku    strona główna | programy 2017