Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Czechy - Morawy i Słowacja - Bratysława
termin: 21 - 26.08.2017 r.
cena: 2 500 zł

21.08
poniedziałek

Gdańsk - Cieszyn - Brno
Zbiórka uczestników wyjazdu obok dworca PKP w Gdańsku o godz. 7.00. Wyjazd na trasę autostradą A1 w kierunku Łodzi i dalej w kierunku granicy polsko-czeskiej w Cieszynie i następnie na miejsce noclegu na terenie Czech, w okolicach Brna. Kolacja i nocleg w hotelu w Czechach.

22.08
wtorek

Brno
Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie Brna, stolicy czeskich Moraw. W programie: Stary Ratusz, Targ Warzywny z barokową kolumną Parnasu, kolumną św. Trójcy, teatrem Reduta i pomnikiem Mozarta, Plac Kapucynów, romańsko - gotycka katedra św. Piotra i Pawła z barokowym wnętrzem, Plac Wolności z renesansowym Domem Panów z Lipy, czternastowieczny kościół św. Jakuba, Plac Morawski z pałacem gubernatora i statuami czterech cnót platonicznych, modernistyczna willa Tugendhatów wpisana na listę Unesco. Przejazd ulicami Brna z jego renesansową, barokową i eklektyczną oryginalną zabudową. Wjazd na dziedziniec zamku i twierdzy Szbilberg skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Kolacja i nocleg w Brnie.

23.08
środa

Brno - Morawski Kras - Austerlitz - Bratysława
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na teren Morawskiego Krasu. Morawski Kras to rejon turystyczny będący jedną z najwspanialszych krain krasowych na terenie środkowej Europy. W urozmaiconym krajobrazowo terenie znajduje się ponad 1100 jaskiń, znanych z unikatowych kształtów stalagmitów, potężnych korytarzy i podziemnych przepaści. W programie pobytu na terenie Krasu wejście do jaskini Punkevni i spływ łodziami podziemną rzeką Punkvią, połączony ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha. Następnie przejazd do miejscowości Slavkov. Na polach pomiędzy Sławkowem a Brnem rozegrała się w grudniu 1805 roku jedna z najważniejszych napoleońskich batalii - bitwa pod Austerlitz, zwana także "bitwą trzech cesarzy". Postój pod Pomnikiem Pokoju na Wzgórzu Prackim i spojrzenie na pole historycznej bitwy. Wieczorem przyjazd do Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg w Bratysławie.

24.08
czwartek

Bratysława
Po śniadaniu zwiedzanie Bratysławy stolicy Słowacji. W programie gotycka katedra św. Marcina, przez 300 lat kościół koronacyjny królów węgierskich, czternastowieczna Brama Michalska z zachowaną strzelistą wieżą o wysokości ponad 50 metrów, Rynek Starego Miasta, Słowacki Teatr Narodowy, secesyjny kościół św. Elżbiety z XIX w. nazywany też "niebieskim kościółkiem", klasycystyczny Pałac Prymasowski. Wjazd na wzgórze zamkowe, wznoszące się na wysokim brzegu Dunaju, na teren odbudowanego Zamku Bratysławskiego siedziby Prezydenta i rządu Słowacji. Spacery po deptaku Starego Miasta i naddunajskich bulwarach.. Kolacja i nocleg w Bratysławie.

25.08
piątek
Bratysława - Nitra - okolice Częstochowy
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Nitry, najstarszego miasta Słowacji, położonego nad rzeką Nitrą. Główną dominantą miasta jest Zamek w Nitrze, dawna siedziba książąt i władców Wielkich Moraw. Głównym obiektem jest tutaj katedra św. Emmerama powstała w XI wieku, później przebudowana po zniszczeniach oraz barokowy, okazały Pałac Biskupi. Całość otoczona jest romańskimi i gotyckimi fortyfikacjami z okazałą Wieżą Vazilova. W mieście na uwagę zasługuje synagoga zbudowana na początku XX w. w stylu mauretańsko-bizantyjskim (obecnie pełni funkcję sali koncertowej). Po zwiedzeniu Nitry przejazd w kierunku granicy słowacko-czeskiej i dalej granicy czesko -polskiej. Kolacja i nocleg w rejonie Częstochowy.
26.08
sobota

Przejazd do Gdańska
Po śniadaniu w hotelu przejazd do Gdańska, i zakończenie imprezy.


Cena 2 500 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie wycieczki
- dwa noclegi w Brnie, dwa noclegi w Bratysławie i jeden nocleg w drodze powrotnej w okolicach Częstochowy
- śniadania i obiadokolacje na trasie wycieczki
- opiekę pilota
- przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów i spływu rzeką w Morawskim Krasie
Na ten cel należy przygotować ok. 40 EUR

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017