Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Tajlandia - Bangkok I Birma
termin: 7 - 21.11.2017 r.
cena: 10 500 zł

7.11
wtorek

Warszawa - Dubaj - Bangkok
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 11.25. Odlot do Dubaju o godz. 13.25. Przylot do Dubaju o godz. 22.05. Przerwa w podróży na lotnisku w Dubaju ok. 5 godz. Odlot do Bangkoku o godz. 3.30.

8.11
środa

Dubaj - Bangkok
Przylot do Bangkoku o godz. 12.35. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w Bangkoku.

9.11
czwartek

Bangkok
Śniadanie w hotelu a następnie zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy, tajski posąg Buddy - niewielki Szmaragdowy Budda. Po zwiedzaniu obiad w restauracji. Po południu wycieczka po klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Powrót do hotelu a wieczorem dla chętnych wyjazd na występ artystyczny połączony z kolacją (płatne dodatkowo) Nocleg w Bangkoku.

10.11
piątek

Bangkok - Mandalay (Birma)
Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu wycieczka po centrum miasta i jego część historyczną z fosami i murami otaczającymi pałac. Możliwość degustacji popularnych produktów kulinarnych sprzedawanych na ulicy. Kolacja i nocleg w Mandalay.

11.11
sobota

Mandalay - Amarapura - Mandalay
Po sniadaniu przejazd do miasta Amarapura, gdzie spotkać można młodych mnichów buddyjskich w klasztorze Mahagandayon i przejść po pięknym unikatowym moście U Bein Bridge zbudowanym z drewna tekowego, najdłuższym tego typu moście na świecie. Po południu zwiedzanie Mandalay, miasta które było ostatnią siedzibą dynastii Konbaung, przed jego przejęciem przez Brytyjczyków w roku 1885. Zwiedzanie pagody Mahamuni - świątyni ze słynnym posągiem Buddy (największa świętość Birmy) i klasztoru Shwenandaw Kyaung, najlepszego przykładu birmańskiego budownictwa drewnianego, Wieczorem możliwość obserwowania zachodu słońca ze Wzgórza Mandalay i odbycia spaceru po dzielnicy chińskiej z bogata i róż-norodną ofertą handlową. Kolacja i nocleg w Mandalay.

12.11
niedziela

Mandalay - Bagan
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pobliskiego, historycznego miasta Inwa. Miasto powstało w 1364 roku i było stolicą królestwa przez 400 lat. Zwiedzanie klasztoru Bagaya Kyaung, zbudowanego z drewna tekowego. Następnie kilkugodzinny przejazd autokarem do Bagan. Kolacja i nocleg w Bagan.

13.11
poniedziałek

Bagan - Pagan
Po śniadaniu przejazd do strefy archeologicznej Pagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na dużym obszarze m.in. pagoda Shwezigon z XI w, świątynia Ananda z czterema posągami Buddy, przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Po południu przejazd na targ Nyaung Oo, na którym można zrobić zakupy i obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Specjalnością tego regionu są wyroby z laki. Po kolacji możliwość odbycia wycieczki (za dodatkową oplatą) na zachód słońca. Nocleg w Bagan.

14.11
wtorek

Bagan - Góra Popa - Sinn Lu - Bagan
Po śniadaniu przejazd w kierunku Góry Popa, powstałej w w wyniku wybuchu wulkanu w V w. p.n.e. Na górze usytuowany jest kompleks świątynny będący według wierzeń Birmańczyków siedzibą boskich duchów. Z góry roztacza się wspaniały widok na okolicę. Po drodze wizyta w klasztorze Sinn Luu o okazja do zjedzenia lunchu i i odpoczynku. W drodze powrotnej do Bagan postój na plantacji drzew palmowych, gdzie odbywa się produkcja soku palmowego i cukru. Kolacja i nocleg w Bagan.

15.11
środa

Heho - Jezioro Inle
Przelot do miejscowości Heho. Stamtąd transfer do miasta Nyaung Shwe i rejs, w kierunku magicznego Jeziora Inle, położonego na wysokości 900 m n.p.m i długości 20 km. Przypłynięcie do wioski Inn Paw Khone, gdzie w różnych warsztatach rzemieślniczych wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, łodzie i cygara. Następnie przepłynięcie do pagody Phaungdaw, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Po drodze obserwowanie ogromnych połaci pól ryżowych i pracujących na nich ludzi. Nocleg na Jeziorem Inle.

16.11
czwartek

Indein
Rano spacer do przystani i rejs malowniczym strumieniem do Indein, kompleksu zachowanych siedemnastowiecznych pagód, położonych na zachodnim brzegu Jeziora Inle. Po południu szansa na degustacje tradycyjnych birmańskich dań w lokalnej restauracji i okazja do pobrania przepisów potrzebnych do przyrządzenia podobnych w domu. Nocleg nad Jeziorem Inle.

17.11
piątek

Hohe - Rangun
Po śniadaniu wyjazd na lotnisko w Heho i przelot do Rangunu (obecnie: Yangoon). Rangun to największe miasto Birmy (obecnie: Myanmar) i jego duchowa i administracyjna stolica. W ramach zwiedzania miasta 70-metrowy posąg leżącego Buddy Chaukhat Kyi, pagoda Shwedagon o wysokości prawie 100 metrów, otoczona 64 mniejszymi pagodami, spacer i zakupy na targu Bogyoke Aung San oraz wizyta w tętniącej życiem dzielnicy chińskiej. Wieczorem możliwość wzięcia udziału w pokazie tańców ludowych (za dodatkową opłatą). Kolacja i nocleg w Rangun.

18.11
sobota

Rangun - Ngwesaung
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem na zachodnie wybrzeże na piękną piaszczystą plażę (czas jazdy ok. 4 godz). Odpoczynek na plaży po trudach wycieczki. Nocleg w Ngwesaung.

19.11
niedziela

Ngweasaung
Całodzienny pobyt na plaży, kąpiele w morzu i basenie. Nocleg w Ngwesaung.

20.11
poniedziałek

Ngwesaung - Rangun
Do południa pobyt na plaży, kąpiele w morzu i basenie. Po południu przejazd do Rangun na lotnisko (czas jazdy ok. 5 godzin).

21.11
niedziela

Rangun - Dubaj - Warszawa
Odlot z Rangunu do Dubaju o godz. 2.10. Przylot do Dubaju godz. 6.05. Przerwa na lotnisku w Dubaju 2 godz. Odlot z Dubaju do Warszawy o godz. 8.05. Przylot do Warszawy o godz. 11.20 i zakończenie wycieczki.


Cena 10 500 PLN obejmuje:
Przelot samolotem linii Emirates na trasie: Warszawa - Dubaj - Bangkok i Rangun - Dubaj - Warszawa
Przeloty wewnętrzne: Bangkok - Mandalay, Bagan - Heho i Heho - Rangun
- opłaty lotniskowe
- zakwaterowanie w hotelach (14 dób hotelowych w pokojach dwuosobowych - na trasie pokoje w standardzie 3*, hotel nad morzem w Ngwesaung 4*)
- śniadania i obiadokolacje
- przejazdy klimatyzowanymi autokarami
- obsługę pilota na trasie i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów łodziami i napiwków - na ten cel należy przeznaczyć ok. 150 USD
- napiwków
- dodatkowych posiłków
- imprez folklorystycznych
- kosztów wiz do Birmy (łącznie z pośrednictwem wizowym 300 PLN)

Uwagi:
1. bagaż główny max. 20 kg
2. kolejność realizacji programu może ulec zmianom
3. świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso ( bez skarpet)
4. wizy do Birmy załatwiane z pomocą BT Wojażer

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017