Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Tajlandia - Bangkok I Birma
termin: 6 - 21.11.2017 r.
cena: 10 500 zł

6.11
poniedziałek

Warszawa - Bangkok
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Dokładne miejsce i godzina spotkania zostaną podane w późniejszym terminie. Przelot samolotem LOT-u bezpośrednio do Bangkoku.

7.11
wtorek

Bangkok
Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg w Bangkoku.

8.11
środa

Bangkok
Śniadanie w hotelu a następnie zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Szmaragdowy Budda. Po zwiedzaniu obiad w restauracji. Po południu wycieczka po klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Powrót do hotelu a wieczorem dla chętnych wyjazd na występ artystyczny połączony z kolacją (płatny dodatkowo ok.60 USD). Nocleg w Bangkoku.

9.11
czwartek

Bangkok - Mandalay (Birma)
Śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd autokarem i rejs do Mingun, gdzie znajduje się niedokończona 150 metrowa pagoda i największy bijący dzwon świata. Po południu zwiedzanie Mandalay: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni (największa świętość Birmy), Shwendaw Kyaung - klasztor będący najlepszym przykładem birmańskiego budownictwa drewnianego. Wieczorem kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay (przelot wewnętrzny + 100 km autokarem).

10.11
piątek
Mandalay - Bagan
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do pagody Kuthodaw znanej jako "największa księga świata", w której przechowuje się 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim.. Następnie zwiedzanie pobliskiej Amarapury, nazywanej "miastem nieśmiertelności", dawnej stolicy Górnej Birmy: klasztor Mahagandayon, w którym zaobserwować można codzienne życie mnichów oraz most U-Bein, chwiejący się most o długości 1,2 km, zbudowany z drewna tekowego. Około południa wyjazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan (trasa przejazdów ok.190 km).
11.11
sobota

Bagan - Pagan
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pagan, gdzie atrakcją jest targ Nyaung Oo, na którym można zrobić zakupy i obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Następnie przejazd do strefy archeologicznej Pagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na dużym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda z czterema posągami Buddy, przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Na trasie obiad. Wycieczka na rzekę Ayeyawaddy, nad którą znajduje się pagoda Pyathatgyi. Po południu czas na samodzielne zwiedzanie Pagan. Wieczorem, dla chętnych, wyjazd na zachód słońca i kolację w lokalnej restauracji ok. 15 USD). Nocleg w Pagan (trasa przejazdów ok. 20 km).

12.11
niedziela

Pagan - Kalaw
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Góry Popa powstałej z wybuchu wulkanu w V w. p.n.e. Na górze usytuowany jest kompleks świątynny będący, według wierzeń Birmańczyków, siedzibą boskich duchów. Z góry roztacza się wspaniały widok na okolicę. W drodze na górę postój na plantacji drzew palmowych, gdzie odbywa się produkcja soku palmowego i cukru. Następnie przejazd do Kalaw. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu (trasa ok. 290 km).

13.11
poniedziałek
Kalaw - Heho
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka piesza w okolicach Kalaw - dawnej brytyjskiej stacji górskiej, miasteczku z zachowanymi śladami kolonialnej przeszłości. Po południu przejazd w okolice Hoho i jeziora Inle. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w okolicach Heho (trasa przejazdów ok. 80 km).
14.11
wtorek

Hohe - Jezioro Inle - Hohe
Po śniadaniu wyjazd w kierunku magicznego jeziora Inle, położonego na wysokości 900 m n. p. m. i długości 20 km. Postój w wiosce Innpawkhone, wizyta w warsztatach rzemieślniczych, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, w warsztacie szkutniczym i wytwórni cygar. Po południu pobyt w rejonie jeziora Inle i przepłynięcie malowniczym strumieniem do Indain, do kompleksu siedemnastowiecznych pagód. Kolacja i powrót do hotelu. Nocleg w rejonie Hohe (trasa przejazdów ok.60 km).

15.11
środa

Hoho - Rangun - Kyaikto
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Po przylocie przejazd autokarem do Bago, dawnej stolicy Monów, gdzie znajdują się monumentalne pagody: leżącego buddy Mya Tha Lyaung i Kyaik Pun. Następnie wizyta w pałacu Kanbawzathadi. Przejazd autokarem do Kyaikto na kolację i nocleg (trasa przejazdów ok.190 km + przelot wewnętrzny).

16.11
czwartek

Kyaikto - Rangun
Po wczesnym śniadaniu przejazd do słynnego sanktuarium buddyjskiego na górze Kyaikto. Na wierzchołku góry znajduje się tzw. Złota Skała , która jest celem pielgrzymek wiernych z całej Birmy. Z tego miejsca roztacza się szeroka panorama okolicznych gór. Następnie przejazd do Rangunu, stolicy Birmy. Zwiedzanie miasta: gigantyczny 70-metrowy posąg leżącego Buddy Chaukhat Kyi, sztuczne jezioro Kandawgyi skąd roztacza się widok na pagodę Shwedagon i imponującą barkę królewską Karaweik. Po południu zwiedzanie najsłynniejszej pagody w stolicy - Shwedagon o wysokości prawie 100 m, otoczonej 64 mniejszymi pagodami. Zespół tych budowli stanowi ważną świątynię Birmy, w której przechowuje się relikwie Buddy. Wierzchołek pagody ozdobiony jest diamentami i innymi szlachetnymi kamieniami. Na trasie obiad i czas wolny na zakupy. Wieczorem, dla chętnych, wyjazd na pokaz tańców ludowych połączony z kolacją (opłata ok. 40 USD). Zakwaterowanie i nocleg w Rangunie (trasa przejazdów ok. 170 km).

17.11
piątek

Rangun - Ngwesaung
Po śniadaniu przejazd do Ngwesaung. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny po podróży. Nocleg w Ngwesaung (trasa przejazdu: ok. 250 km).

18.11
sobota

Ngwesaung
Odpoczynek po podróży. Pobyt na plaży, kąpiele w morzu i basenie.

19.11
niedziela

Ngwesaung
Pobyt na plaży, kąpiele w morzu i basenie.

20.11
poniedziałek

Ngwesaung - Rangun - Bangkok
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w Bangkoku (trasa przejazdów ok. 250 km).

21.11
niedziela

Bangkok - Warszawa
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem LOT do Warszawy (rejs non-stop). Przylot do Warszawy i zakończenie imprezy.


Cena 10 500 PLN obejmuje:
Przelot samolotem LOT-u na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa
- przeloty lokalnymi liniami na trasie: Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun, Rangun - Bangkok
- opłaty lotniskowe
- zakwaterowanie w hotelach (14 dób hotelowych w pokojach dwuosobowych - na trasie pokoje w standardzie 3*; hotel nad morzem w Ngwesaung 4*)
- śniadania i obiadokolacje
- przejazdy klimatyzowanymi autokarami
- obsługę polskiego pilota na trasie
- ubezpieczenie w TU Europa (KL, NNE, CP i bagaż)

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków, dla kierowców i bagażowych, personelu hotelowego etc. - łącznie 220 USD wpłata na miejscu
- dodatkowych posiłków
- imprez folklorystycznych (szacunkowe ceny podane w programie)
- kosztów wiz do Birmy (łącznie z pośrednictwem wizowym 300 PLN)

Uwagi:
- bagaż główny max. 20 kg
- kolejność realizacji programu może ulec zmianom
- świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso ( bez skarpet)
- wizy do Birmy załatwiane z pomocą BT Wojażer

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017