Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Biebrzański Park Narodowy i Szlak Tatarski
termin: 5 - 9.06.2017 r.
cena: 1 050 zł

5.06
poniedziałek

Gdańsk - Ruciane Nida - Rajgród
Zbiórka uczestników wyjazdu przy dworcu PKS w Gdańsku (stanowisko 10) o godz. 8.00. Przejazd trasą Mrągowo - Ruciane-Nida - Pisz do Rajgrodu. Na trasie postój w Praniu (okolice Rucianego) i zwiedzanie ulubionego miejsca pobytu Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego w latach 1950-53. Od 1980 r. w dawnej leśniczówce Krzyże pochodzącej z 1880 r. mieści się muzeum poety oraz ośrodek kultury i edukacji powiatu piskiego. Obiadokolacja i nocleg w ośrodku Knieja położonym w cichym leśnym zakątku nad Jeziorem Rajgrodzkim w okolicy Rajgrodu.

6.06
wtorek

Rajgród - Biebrzański Park Narodowy - Rajgród
Po śniadaniu w hotelu wyjazd (z miejscowym przewodnikiem) o godz. 9 na teren BPN, największego parku narodowego w Polsce (powierzchnia. 592,23 km2) położonego na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Całodzienny pobyt w parku. Na trasie zwiedzania: Leśniczówka Grzędy - uroczysko położone na obszarze, który cechuje
wielka różnorodność siedlisk od rozległych torfowisk, poprzez bory bagienne, lasy mieszane i wydmy, Święta Sosna - stara uschnięta sosna, na której dawni mieszkańcy Grzęd zawiesili kapliczkę jako votum dziękczynne za uczynione cuda, ścieżka Czerwone Bagno - drewniana kładka prowadząca do platformy widokowej, ścieżka Borek poświęcona bartnictwu, żeremie bobrowe - konstrukcje ochronno-lęgowe budowane przez bobry, uroczysko Nowy Świat - wejście na wydmy, skąd rozpościera się widok na wciągające bagno. Dla chętnych i …odważnych próba bagienna czyli czy bagno naprawdę wciąga? Po zwiedzaniu postój w Woznejwsi, wsi położonej w malowniczej okolicy nad rzeką Jerzgnią. Obiadokolacja i nocleg w ośrodku Knieja.

7.06
środa

Rajgród - Augustów - Puszcza Augustowska - Białystok
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Rajgrodu do Białegostoku. Na trasie obrzeża Puszczy Augustowskiej i Puszcza Knyszyńska, drugi co do wielkości obszar leśny w Polsce. Krótki postój w Suchowoli (z okolic, której pochodził ks.Jerzy Popiełuszko) w miejscowości, w której przecinają się szlaki geometrycznego środka Europy, a następnie we wsi Kumiała (gmina Korycin),spacer po zachwycającym dzikością i pięknem rezerwacie przyrody Krzemianka leżącym na terenie nadleśnictwa Knyszyn. W godzinach popołudniowych przyjazd do Białegostoku, 2-godzinny spacer po mieście - Rynek, Pałac Branickich zbudowany wg projektu Tylmana z Gameren, park w stylu francuskim z labiryntem alei i pawilonami, Planty. Zakwaterowanie w hotelu w Białymstoku. Obiadokolacja i nocleg.

8.06
czwartek

Białystok - Supraśl - szlak tatarski - Białystok
Rano, po śniadaniu, przejazd do Supraśla. Zwiedzanie prawosławnego monastyru Zwiastowania NPM (w skład kompleksu wchodzą: barokowa brama - dzwonnica, cerkiew Zwiastowania NMP z XVI w., pałac archimandrytów oraz budynki klasztorne),a także Muzeum Ikon. Następnie szlak tatarski: Krynki, Kruszyniany, Bohoniki, najstarsze w obecnych granicach Polski skupiska wyznawców islamu. Pamiętają one pierwszych Tatarów sprzed ponad 300 lat, osadzonych tu przez Jana III Sobieskiego. Obecnie we wsiach tych mieszka niewielu Tatarów, ale czynne meczety (w Kruszynianach i Bohonikach) i cmentarze muzułmańskie sprawiają, że oba te miejsca mają ogromne znaczenie nie tylko religijne, ale i symboliczne, obrazują historię wtapiania się tej społeczności w środowisko. Zwiedzanie meczetów w Kruszynianach i Bohonikach. Degustacja potraw kuchni tatarskiej w Kruszynianach. W godzinach wieczornych powrót do Białegostoku na obiadokolację i nocleg.

9.06
piątek

Białystok - Tykocin - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na trasę. Przejazd do Tykocina nad Narwią - tu najstarszy zespół urbanistyczny historycznego Podlasia z zachowanym układem charakterystycznym dla miasteczka żydowskiego, zwiedzanie zabytkowej synagogi i starego rynku. Czas wolny w centrum (możliwość degustacji dań kuchni żydowskiej w restauracji Tejsza usytuowanej w pobliżu synagogi). Przejazd przez Łomżę, Pisz, Ruciane-Nida, Mrągowo, Olsztyn. Przyjazd do Gdańska wieczorem, zakończenie imprezy.


Cena 1 050 PLN obejmuje:
- przejazd autokarem na całej trasie
- 2 noclegi w Rajgrodzie 2 noclegi w Białymstoku
- śniadania i obiadokolacje
- przewodnictwo
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW

Cena nie obejmuje:
- wstępów do obiektów. Na ten cel należy przeznaczyć ok. 50 PLN

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017