Biuro Turystyki Wojażer Sp. z o.o. zaprasza:
Niemcy: Frankfurt n/Menem i północna Bawaria
termin: 25 - 29.04.2017 r.
cena: 3 050 zł

25.04
wtorek

Gdańsk - Frankfurt Hahn - Frankfurt n/Menem
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 8.00. Odlot do Frankfurtu Hahn liniami Wizzair o godz. 10.00. Przylot na lotnisko Frankfurt Hahn o godz. 11.50. Przejazd autokarem do Frankfurtu nad Menem nowoczesnej metropolii, europejskiej stolicy finansów z prawie 400 bankami, ważnym węzłem komunikacyjnym i miastem będącym kołem zamachowym całej niemieckiej gospodarki. Spacer po starym mieście usytuowanym w obrębie dawnych umocnień obronnych: Römer, dawny ratusz odbudowany po zniszczeniach wojennych, manierystyczna Fontanna Sprawiedliwości, kościół (potocznie nazywany katedrą) św. Bartłomieja z XIV wieku, miejsce elekcji i koronacji władców świętego Cesarstwa Rzymskiego. Przejście pod Dom i Muzeum Goethego, miejsce urodzin i młodości tego najsłynniejszego niemieckiego poety z epoki romantyzmu. Przejazd przez nowoczesne centrum miasta z imponującą wysokościową zabudową. Kolacja i i nocleg w hotelu we Frankfurcie n/Menem.

26.04
środa

Frankfurt - Wurzburg - Rothenburg - Norymberga
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wurzburga, stolicy Dolnej Frankonii, miasta znanego z jego barokowej zabudowy oraz jego najdawniejszej, średniowiecznej historii gdyż tu powstało pierwsze biskupstwo założone przez św. Bonifacego, apostoła Niemiec. Zwiedzanie pałacu biskupiego, zwanego Residenz, wspaniałej barokowej budowli z XVIII wieku, katedry z XII w. gdzie znajdują się grobowce lokalnych biskupów, spojrzenie na romańską fasadę kościoła Neumünster, budynków Starego Uniwersytetu z końca XVI w., ratusz. Wejście na piętnastowieczny Stary Most na Menie, z mostu widok na średniowieczną twierdzę Marienberg i zbocza porośnięte winoroślą. Przejazd do Rothenburga, miasta położonego nad rzeką Tauber, najliczniej odwiedzanego miasta na tzw. niemieckiej drodze romantycznej. średniowieczne mury miejskie z bramami, wieżami i bastionami otaczają zachowaną na wysokim brzegu rzeki dzielnicę staromiejską. Na starówce uwagę zwraca gotycko - renesansowy ratusz, brama miejska Burgtor, ogrody Burggarten, skąd roztacza się wspaniały widok na dolinę rzeki Tauber oraz gotyckie kościoły i dawne budynki szpitalne. Z Rothenburga przejazd do Norymbergi na kolację i nocleg.

27.04
czwartek

Norymberga
Po śniadaniu zwiedzanie Norymbergi, drugiego co do wielkości miasta Bawarii, bogatego w zabytki średniowiecza, a współcześnie będącego centrum kulturalnym i gospodarczym tego landu. W kościele św. Wawrzyńca, największym kościele miasta, znajdują się arcydzieła sztuki rzeźbiarskiej między innymi "Zwiastowanie" Wita Stwosza i krucyfiks wykonany przez tego mistrza. Naprzeciw kościoła znajduje się najstarszy zachowany dom mieszkalny z XIII w. - Nassauer Haus a w pobliżu Mauthalle, dawny spichlerz zbożowy. Klejnotem sztuki gotyckiej jest znajdująca się pośrodku rynku fontanna czyli "Piękna Studnia" i obok katolicki kościół NMP, przy którym codziennie o godz. 12.00 stary mechanizm zegarowy uruchamia postacie 7 elektorów składających hołd cesarzowi Karolowi IV. Stara Norymberga stwarza okazje do romantycznych spacerów po miejskich zaułkach położonych wzdłuż obu brzegów rzeki Pegnitz połączonych krytym mostem dla pieszych - Henkersteg. Przejazd na tereny gdzie od lat dwudziestych XX wieku odbywały się zjazdy NSDAP (hitlerowskie parteitagi) oraz zwiedzanie gmachu Sądu Krajowego w którym sądzono zbrodniarzy wojennych w słynnym procesie norymberskim. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

28.04
piątek

Norymberga - Bayreuth - Szwajcaria Frankońska - Bamberg - Frankfurt n/Menem
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Szwajcarii Frankońskiej. To najdalej na północ wysunięta część Jury Frankońskiej, charakteryzująca się urozmaiconym krajobrazem krasowym z jaskiniami, skalnymi wąwozami i zalesionymi dolinami. Przyjazd do Bayeruth, miasta położonego wśród łagodnych wzgórz Frankonii, miasta związanego z twórczością muzyczną Ryszarda Wagnera. Sławny kompozytor zbudował na północnych peryferiach Bayeruth, wg własnego projektu, festiwalowy teatr operowy. Obecnie w Richard Wagner-Festspielhaus odbywają się każdego roku latem, zainicjowane przez samego twórcę, festiwale wagnerowskie. W programie zwiedzania również katolicki kościół pałacowy Schlosskirche oraz rokokowy Nowy Pałac otoczony ogrodem. Na parterze Pałacu znajdują się liczne pamiątki po wielkim kompozytorze. Następnie przejazd do Bambergu, miasta położonego nad kanałem łączącym 3 wielkie rzeki Niemiec, Ren, Men i Dunaj. Miasto jest skarbnicą dzieł sztuki, a złoty wiek miasta to przełom I i II tysiąclecia i czasy Henryka II. Zwiedzanie katedry z XI wieku z czterema strzelistymi wieżami i dwoma absydami. Na placu konny posąg rycerza z połowy XIII wieku, najcenniejszy niemiecki zabytek sztuki średniowiecznej. Przy placu katedralnym znajduje się Stara Rezydencja - renesansowy pałac biskupi i cesarski a obok Nowa Rezydencja - zespół renesansowych i barokowych budowli pełniących kiedyś funkcje pałacu biskupiego z apartamentami przeznaczonymi dla cesarzy. Wspaniałym punktem widokowym na miasto i okolice jest wzniesienie Michaelsberg, gdzie w średniowieczu powstało opactwo benedyktyńskie. Przejazd z Bambergu do Frankfurtu nad Menem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

29.04
sobota

Frankfurt n/Menem - Frankfurt Hahn - Gdańsk
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem na lotnisko Frankfurt Hahn. Wylot samolotu do Gdańska o godz. 12.20. Przylot do Gdańska o godz. 13.55 i zakończenie imprezy.


Cena 3 050 PLN obejmuje:
- przelot samolotem linii WIZZAIR Gdańsk - Frankfurt Hahn - Gdańsk
- przejazdy autokarem na trasie wycieczki
- zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych (2 noclegi we Frankfurcie n. Menem i 2 noclegi w Norymberdze)
- śniadania i obiadokolacje
- opiekę pilota i przewodnictwo
- ubezpieczenie KL (suma ubezpieczenia 200 000 zł) i NNW (suma ubezpieczenia 20 000 zł)

Cena nie obejmuje:
- wstępów do zwiedzanych obiektów - na ten cel należy wziąć ok. 30 EUR.

Biuro odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

wersja do druku    strona główna | programy 2017