Untitled Document

Norwegia: 29.06 - 8.07
  Birma i Tajlandia - Bangkok: 7 - 21.11

Norwegia - zorza polarna
28.02 - 3.03.2017
cena: 2 900 PLNMalta (dla seniorów)
2 - 9.04.2017
cena: 3 200 PLNSamolot SAS-u z Gdańska do Tromso (z przesiadkami w Kopenhadze i Oslo). 3 noclegi i śniadania w hotelu w centrum Tromso. Transfery lotnisko - hotel - lotnisko. Obserwowanie niezwykłego zjawiska świetlnego jakim jest zorza polarna, którą można zobaczyć zarówno za kołem podbiegunowym północnym jak i południowym. Tromso dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu Golfstrom, jest miastem o zadziwiająco łagodnym klimacie. Nazywane Wrotami Arktyki, jest położone 350 km za kołem podbiegunowym. Szczyci się najdalej na północ wysuniętym uniwersytetem, protestancką katedrą i muzeum odkryć polarnych. Jest jednym z głównych centrów turystycznych umożliwiającym obserwację zorzy polarnej.
Samolot z Gdańska na Maltę. Siedmiodniowy wypoczynkowo - krajoznawczy pobyt w miejscowości Buggiba położonej w pobliżu najpiękniejszej, piaszczystej maltańskiej plaży Golden Bay. W hotelu śniadania i obiadokolacje.
MALTA położona jest na Morzu Śródziemnym ok. 80 km na południe od Włoch. Bogata i burzliwa historia wyspy znajduje odzwierciedlenie w kulturze, języku i architekturze. Malta jest miejscem o największym na świecie zagęszczeniu budowli zabytkowych (sama Valletta ma ich 320), w tym wiele wpisanych na listę UNESCO. Położona w strefie klimatu subtropikalnego, charakteryzuje się 300 dniami słonecznymi w ciągu roku.
GOZO to nieduża wyspa położona 8 km na północny zachód od Malty (rejs promem trwa ok. pół godziny), na której czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Na szczególną uwagę zasługują: cytadela w stolicy wyspy Victorii, bazylika Ta’Pinu, starożytne, tajemnicze budowle w Ggantija oraz niezwykle nadmorskie twory skalne w Cap Dwejra.
  W trakcie pobytu BT Wojażer, we współpracy z lokalną firmą turystyczną, organizuje trzy całodniowe wycieczki: do stolicy kraju Valletty, na sąsiednią wyspę Gozo oraz do maltańskiego trójmiasta, na które składają się Vittoriosa, Senglea i Cospicua i do dawnej stolicy wyspy - Mdiny.

Niemcy - Frankfurt n/Menem i płn. Bawaria
25 - 29.04.2017
cena: 3 050 PLNUzbekistan
6 - 14.05.2017
cena: 6 700 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Frankfurtu Hahn. 2 noclegi we Frankfurcie (pierwszy i czwarty) oraz 2 noclegi w Norymberdze. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy autokarem na trasie wycieczki. Zwiedzanie Frankfurtu n/Menem - centrum finansowego Niemiec i Unii Europejskiej, a także zabytkowych, historycznych miast w północnej Bawarii: Norymbergi, Wurzburga, Rothenburga i Bambergu. Przejazd przez malownicze tereny Szwajcarii Frankońskiej do Bayeruth, miasta znanego z corocznych festiwali muzyki słynnego niemieckiego kompozytora, Ryszarda Wagnera.


Samolot z Warszawy przez Moskwę do Taszkientu. 7 noclegów w hotelach w Taszkiencie, Chiwie, Bucharze i Samarkandzie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnymi autokarami turystycznymi. Przelot samolotem na trasie Taszkient - Urgench oraz pociągiem na trasie Samarkanda - Taszkient. Zwiedzanie historycznych, zabytkowych miast i miejsc w najciekawszym kraju Azji Środkowej.
W programie zwiedzania: meczety, medresy, pałace, ogrody, mauzolea, cytadele i inne budowle - historyczne i współczesne dzieła kultury muzułmańskiej. Wizyty na miejscowych bazarach, w muzeach, fabryce dywanów, udział w pokazach folklorystycznych.

Trasa: Frankfurt Hahn (lotnisko) - Frankfurt n/Menem - Wurzburg - Rothenburg - Bamberg - Norymberga - Bayeruth - Frankfurt Hahn (lotnisko) Trasa: Taszkient - Urgench - Chiwa - Buchara - Shahrisabz - Samarkanda -Taszkient

Polska - Śląsk
22 - 26.05.2017
cena: 1 100 PLNPolska - Kanał Elbląski
3.06.2017
cena: 250 PLNAutokar z Gdańska. 2 noclegi Katowicach i 2 noclegi w Bielsku Białej. Śniadania i obiadokolacje. Katowic - stolica Górnego Śląska: nowoczesny dworzec kolejowy i zmodernizowane centrum miasta, secesyjne kamieniczki na ulicy 3 Maja, pomnik Powstańców Śląskich i „Spodek” czyli katowicka Hala Widowiskowo-Sportowa, tradycyjne dzielnice górnicze Nikiszowiec i Giszowiec, katedra Chrystusa Króla. Zwiedzanie wybranej kopalni węgla kamiennego. W Gliwicach spacer po Starym Rynku, gdzie dominują odbudowane po wojnie kamieniczki z podcieniami. W Pszczynie zwiedzanie neobarokowego, dziewiętnastowiecznego pałacu arystokratycznej rodziny Hochbergów, a w Bielsku Białej spacer po placu Chrobrego, nad którym góruje okazały, eklektyczny zamek Sułkowskich. Wjazd kolejką linową na Szyndzielnię skąd roztacza się wspaniały widok na kotlinę Żywiecką, Babią Górę, Pilsko, a bliżej na Skrzyczne i Klimczok.

Przejazd autokarem z Gdańska do Buczyńca. Zaokrętowanie na statku Żeglugi Ostródzko - Elbląskiej. Rejs do pochylni Kąty i z powrotem do Buczyńca, a nastepnie kontynuowanie rejsu po Jeziorze Sambród i zakończenie rejsu w Buczyńcu. Kanał Elbląski jest zabytkiem techniki, a jednocześnie najdłuższym kanałowym szlakiem żeglugowym w Polsce. Szczególną atrakcją są pochylnie, które umożliwiają transport statków lądem po szynach na specjalnych wagonach-platformach. Przejazd do Waplewa Wielkiego i zwiedzanie odbudowanego Pałacu Sierakowskich, w którym dzisiaj znajduje się Muzeum Tradycji Szlacheckiej. Na trasie wycieczki obiad.


Trasa: Gdańsk - Katowice - Chorzów - Bytom - Gliwice - Pszczyna - Bielsko-Biała - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Buczyniec - rejs po Kanale Elbląskim - Waplewo Wielkie - Malbork - Gdańsk

Polska - Biebrzański PN - Szlak Tatarski
5 - 9.06.2017
cena: 1 050 PLNNorwegia
29.06 - 8.07.2017
cena: 4 900 PLN
Autokar z Gdańska. 2 noclegi w Rajgrodzie i 2 noclegi w Białymstoku. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd z Gdańska przez Mazury. Na trasie przejazdu postoje: Mrągowo, Ruciane Nida, Pisz. Pobyt na terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego, oglądanie osobliwości przyrody z wybranych punktów widokowych. Biebrzański PN to największy park narodowy w Polsce, z najlepiej zachowanym w Europie kompleksem torfowisk. Park jest szczególnym środowiskiem życia ptaków wodno-błotnych. W drodze do Białegostoku przejazd przez Augustów i tereny Puszczy Augustowskiej. W Białymstoku spacer po centrum miasta, następnie wyjazd przez Supraśl i Krynki na Szlak Tatarski. Zwiedzanie meczetów w Kruszynianach i Bohonikach. Degustacja regionalnych potraw w karczmie tatarskiej. Autokar z Gdyni. Rejs promem z Gdyni do Karlskrony. 2 noclegi w Oslo, 3 noclegi w okolicach Voss, 1 nocleg w Geiranger i w drodze powrotnej 1 nocleg w Oslo. Śniadania i obiadokolacje. Rejsy statkami w fiordzie Sogne z Gudvangen do Flam i przejazd pociągiem po najbardziej stromej w Europie górskiej trasie kolejowej z Flam do Myrdal. Wycieczka do czoła największego lodowca Jostedal i przejazd do malowniczego fiordu Geiranger mającego opinię najpiękniejszego fiordu świata. Zwiedzanie Oslo - stolicy Norwegii: elegancka ulica Karl Johansgate, Pałac Królewski i Park Vigelanda. Zwiedzanie Bergen, dawnego hanzeatyckiego portu Norwegii z dzielnicą Brygge i Muzeum Griega, najwybitniejszego norweskiego kompozytora. Postój w Lillehammer mieście zimowej olimpiady w roku 1994. Na promie noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami.
Trasa: Gdańsk - Mrągowo - Ruciane Nida - Pisz - Rajgród - Biebrzański Park Narodowy - Augustów - Puszcza Augustowska - Białystok - Supraśl - Krynki - Kruszyniany - Bohoniki - Sokółka - Białystok - Tykocin - Gdańsk
Trasa: Gdynia - Karlskrona - Oslo - Honefoss - płaskowyż Hardanger - Voss - Bergen - Gudvangen - Flam - Myrdal - Skei - Olden - lodowiec Jostedal - Stryn - Geiranger - Otta - Lillehammer - Oslo - Karlskrona - Gdynia.

Islandia
4 - 11.08.2017
cena: 9 600 PLNPolska - zamki krzyżackie
2 - 3.09.2017
cena: 450 PLN

Przelot samolotem z Gdańska do Reykjaviku. Objazd dookoła Islandii z wykorzystaniem lokalnego autokaru. 7 noclegów w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie parku narodowego Pingvellir, gdzie ścierają się dwie płyty kontynentalne i Skaftafell, unikatowej oazy między piaskami i lodowcem. Wodospady Gulfoss, Seljalandfoss, Skogafoss i Godafoss. Słynny Geysir, miejsce widocznej działalności geotermicznej. Malownicze okolice Jeziora Myvatn. Rejs statkiem z Akureyri na obserwacje wielorybów. Kąpiel w gorących wodach Błękitnej Laguny. Wycieczka dookoła Islandii umożliwia poznanie zarówno niezwykłych krajobrazów wyspy, jak i życia miejscowej ludności w tym ciekawym, ale też surowym otoczeniu.

Autokar z Gdańska. Przejazd przez ziemie, na których Zakon Krzyżacki zbudował sieć fortyfikacji i zamków. Wiele z nich przetrwało do naszych czasów, choć niektóre w stanie ruiny. Program wycieczki zakłada wybór ciekawych obiektów, niekoniecznie tych najbardziej znanych i odwiedzanych przez turystów. Wśród wybranych znalazły się między innymi: zamki w Radzyniu Chełmińskim, Szymbarku, Brodnicy i Prabutach. Przejazd przez te tereny umożliwi spojrzenie na układy urbanistyczne wybranych miast na trasie, z uwzględnieniem wpływu Zakonu Krzyżackiego na ich dzisiejszy kształt i zabudowę. Trasa wycieczki przebiega przez malownicze tereny Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego. Oba pojezierza mają rangę parków krajobrazowych. Na trasie nocleg ze śniadaniem i 2 obiady.
Trasa: Reykjavik - Geysir - Gullfoss - Skogar - Skaftafell - Hofn - Egisstadir - Jezioro Myvatn - Akureyri - Skagafjodur - Reykjavik. Trasa: Gdańsk - Radzyń Chełmiński - Brodnica - Pojezierze Brodnickie - Iława - Szymbark - Pojezierze Iławskie - Prabuty - Sztum - Gdańsk.

Warna, Bukareszt i Karpaty rumuńskie
8 - 15.09.2017
cena: 3 300 PLNNiemcy (Drezno) i Polska - Ziemia Lubuska
18 - 22.09.2017
cena: 1 450 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Warny (Bułgaria). Przejazd autokarem z Warny do Bukaresztu, a następnie wyjazd w Karpaty. W drodze powrotnej jeden dzień odpoczynku w Warnie na plaży nad Morzem Czarnym. Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. W Bukareszcie spojrzenie zarówno na XIX-wieczną eklektyczną i neoklasycystyczną zabudowę centrum miasta, jak i nowe socrealistyczne budowle z czasów komunizmu. W programie: aleja Bulevardul Unrili czyli bukaresztańskie Pola Elizejskie, Dom Ludu - ogromny gmach wzniesiony przez prezydenta Ceaucescu, Pałac Królewski, reprezentacyjna ulica Calea Victorieri, zabudowana w stylu architektury paryskiej. W Sinai Pałac Pelec, dawna własność królów rumuńskich. W Braszowie rozległe Stare Miasto z ratuszem, cerkwiami i kościołami. Na trasie przejazdu wspaniała panorama Karpat - postoje na punktach widokowych.
Autokar z Gdańska. Przejazd do Drezna. Zwiedzanie Pałacu Zwinger, w którym mieści się Galeria Dawnych Mistrzów (dzieła m.in. Tycjana, Rafaela i Canaletta). Spacer po drezdeńskiej starówce i po Wielkim Ogrodzie, imponującym barokowym Parku. Przejazd do Miśni - miasteczka słynnego z produkcji porcelany, wizyta w Państwowej Manufakturze Porcelany Miśnieńskiej. Następnie przejazd do Budziszyna, miasta nad rzeką Szprewą, centrum kultury serbołużyckiej. W Polsce zwiedzanie Zielonej Góry i wycieczka na Pojezierze Łagowskie oraz degustacja w lubuskiej wytwórni win. W drodze powrotnej zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Trasa: Gdańsk - Warna - Bukareszt - Sinaia - Braszow - Warna - Gdańsk
Trasa: Gdańsk - Drezno - Miśnia - Budziszyn - Zielona Góra - Pojezierze Łagowskie - Międzyrzec - Świebodzin - Gdańsk

Polska - Łódź
29.09 - 2.10.2017
cena: 1 000 PLNUkraina - Kijów
7 - 10.10.2017
cena 2 300 PLNAutokar z Gdańska. 3 noclegi w hotelu w centrum Łodzi. Śniadania i obiadokolacje.
W programie zwiedzania: Stare Miasto, Plac Wolności, ul. Piotrkowska z secesyjną i eklektyczną zabudową, skansen miejskiej zabudowy drewnianej, zespoły pałacowe łódzkich fabrykantów i dawne fabryki przemysłu włókienniczego, cmentarz żydowski, rezydencja Księży Młyn, Park Źródliska, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Teatralna im. Leona Schillera, centrum handlowo-kulturalne Manufaktura w dawnej posiadłości Poznańskiego. Wyjazd do Uniejowa, miejscowości o walorach wczasowo - kuracyjnych, a także postój w Walewicach, dawnym osiemnastowiecznym pałacu Marii Walewskiej. Na terenach dawnej posiadłości znajduje się dzisiaj największa w Polsce stadnina koni rasy półkrwi angloarabskiej. W Łodzi (dla chętnych) udział w spektaklu teatralnym lub muzycznym.


Przelot samolotem z Gdańska do Kijowa. Noclegi w trzygwiazdkowym hotelu w centrum Kijowa. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie miasta lokalnym autokarem turystycznym.
W programie zwiedzania: sobór św. Zofii, ul. Włodzimierska, Złota Brama, ul. Chreszczatyk z galerią luksusowych sklepów od Placu Niezależności do placu Lwa Tołstoja, centrum polityczne Kijowa z siedzibą Prezydenta Ukrainy i gmachem Rady Najwyższej, Pałac Maryjski, gmach Rządu Ukrainy. Gmach Narodowego Muzeum Sztuki Ukrainy, Dom z Chimerami, kościół św. Mikołaja, Kienesa Karaimska, sobór św. Michała Archanioła na Złotych Kopułach i Ławra Peczerska. Stare i nowe dzielnice Kijowa z okien autokaru.
Trasa: Gdańsk - Łódź - Uniejów - Walewice - Gdańsk
 

Birma i Tajlandia - Bangkok
7 - 21.11.2017
cena: 10 500 PLN 
Przelot z Warszawy do Bangkoku z przesiadką w Dubaju. Powrót do Warszawy z Rangunu - także z przesiadką w Dubaju. Przeloty lokalnymi samolotami na trasach: Bangkok - Mandalay, Bagan - Heho i Heho - Rangun. Zakwaterowanie w hotelach standardem odpowiadającym europejskim hotelom trzygwiazdkowym. Śniadania i obiadokolacje lub lunche. Transfery lokalnymi autokarami lub minibusami. W programie całodzienne zwiedzanie Bangkoku, w tym Świątyni Złotego Buddy, Pałacu Królewskiego, świątyni Szmaragdowego Buddy, parku kwiatowego w Chinatown, rejs łodziami po kanałach miasta. W Birmie zwiedzanie najciekawszych buddyjskich świątyń, klasztorów i pagód, a ponadto odwiedziny w wybranych atrakcyjnych miejscach, takich jak plantacja drzew palmowych, warsztaty rzemieślnicze produkujące tkaniny z jedwabiu, warsztat szkutniczy i wytwórnia cygar. Wycieczka na most U-Bein, tzw. chwiejący się most, zbudowany z drewna tekowego. Rejs łodziami po Jeziorze Inle. Na zakończenie pobytu w Birmie odpoczynek na plaży w Ngwesaun.