Untitled Document

Polska - Poznań i Rogalin: 8 - 11.10
Litwa - Wilno i okolice: 23 - 26.06 Maroko: 13 - 20.10
   

Izrael
19 - 26.02.2018
cena: 5 200 PLNNorwegia: zorza polarna
3 - 6.03.2018
cena: 3 000 PLNSamolot z Gdańska do Tel Aviwu. 5 noclegów w Jerozolimie, 1 nocleg w Tyberiadzie i 1 nocleg w Tel Aviwie. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Bazylika Bożego Grobu, via Dolorosa, kościół św. Anny, Bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik, Góra Oliwna, dzielnice zachodniej części miasta, Kneset, Park Pamięci i Muzeum Yad Vashem. Wyjazd do Betlejem i zwiedzanie Bazyliki Bożego Narodzenia, wycieczka nad Morze Martwe. Przejazd przez Pustynię Judzką, Jerycho, i dalej Doliną Jordanu do Tyberiady. Zwiedzenie obiektów wokół Jeziora Genezaret między innymi Kafarnaum i kościół Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Nazaretu, Hajfy, Cezarei Nadmorskiej i Tel Aviwu.


Samolot z Gdańska do Tromsø. 3 noclegi i śniadania w hotelu w centrumTromsø. Transfery lotnisko - hotel - lotnisko. Obserwowanie niezwykłego zjawiska świetlnego jakim jest Zorza Polarna, którą można zobaczyć zarówno za kołem podbiegunowym północnym, jak i południowym. Tromsø to miasto o zadziwiająco łagodnym klimacie dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu Golfstrom, nazywane Wrotami Arktyki, położone 350 km za kołem podbiegunowym. Szczyci się najdalej na północ wysuniętym uniwersytetem, protestancką katedrą i muzeum odkryć polarnych. Jest jednym z głównych centrów turystycznych umożliwiających obserwowanie Zorzy Polarnej. W ramach pobytu możliwość wzięcia udziału w wyjeździe autokarowym nazywanym "pogoń za zorzą".
Warto poznać Izrael - kolebkę trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, ale również dynamicznie rozwijający się kraj pod względem gospodarczym i kulturalnym, choć nie pozbawiony różnorakich problemów społecznych. .

Holandia
25 - 29.04.2018
cena: 3 400 PLNGruzja
5 - 12.05.2018
cena: 4 800 PLNSamolot z Gdańska do Eindhoven. 4 noclegi w hotelu w okolicach Rotterdamu. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy polskim autokarem na trasie wycieczki. Zwiedzanie słynnych Ogrodów Keunkehof w porze kwitnienia tulipanów, żonkili, krokusów, hiacyntów i innych gatunków kwiatów cebulkowych. W Amsterdamie zwiedzanie Rijskmuseum i Muzeum Van Gohga, w Delft spacer po starym mieście ze spojrzeniem na dom rodzinny znanego malarza Johannesa Vermeera oraz zwiedzanie Muzeum Porcelany. W Hadze muzeum Mauritshus z bogatą kolekcją malarstwa holenderskiego, w tym również obrazami Vermeera, przejazd przez miasto połączone ze zwiedzaniem Pałacu Pokoju, w którym mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, jedna z najważniejszych międzynarodowych instytucji.
Samolot rejsowy LOT-u z Warszawy do Tbilisi. Noclegi w Tbilisi, Gudauri, Kutaisi i Batumi. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy na trasie lokalnym autokarem. Zwiedzanie Tbilisi: Stare Miasto z katedrą Sioni z VI w., uliczka Szawteli z zespołem starych domów i budowli sakralnych, Muzeum Narodowe z kolekcją ikon gruzińskich. Przejazd do regionu Kahetii znanego z produkcji win (degustacja win połączona z prezentacją gruzińskich rytuałów) i w rejon Gór Kaukazu. W programie miasto pieczar w Uplisciche, groty Sataplia i miasto Gori znane jako miejsce urodzenia Józefa Stalina. Wizyta w dawnej stolicy Gruzji Mtskheta, gdzie znajduje się najważniejszy kościół gruziński katedra Sveti-Cchoweli. Przejazd do prowincji Adżaria, do kurortu Batumi nad Morzem Czarnym.
  Trasa: Kutaisi - Tbilisi - rejon Kakheti - Telavi - Mitskheta - Ananuri - Gudauri - Uplisciche - Kutaisi -Gori - Batumi -Kutaisi

Grecja - wyspa Zakynthos
31.5 - 7.06.2018
cena: 3 300 PLN

Polska - Przemyśl i Łańcut
18 - 22.06.2018
cena: 1 100 PLN7 noclegów w hotelu, w nadmorskiej miejscowości Laganas słynącej z pięknych, piaszczystych plaż. Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. W ramach pobytu Wojażer organizuje 3 wycieczki: 2 wycieczki po wyspie Zakynthos i jedną na sąsiednią wyspę Kefalonia. Zakynthos to trzecia po względem wielkości wyspa grecka na Morzu Jońskim, znana z naturalnie zachowanej przyrody, wysokich brzegów klifowych, jak również długich piaszczystych plaż, upraw winorośli i żyjących tutaj żółwi morskich Caretta. W ramach proponowanych wycieczek zwiedzanie północnej części wyspy z rejsem do Błękitnych Grot oraz Zatoki Wraku, w trakcie drugiej wycieczki zwiedzanie południowej części wyspy z malowniczymi skałami Myzithres i zatoką Porto Limnionas. Trzecia wycieczka to ponad godzinny rejs na największą wyspę na Morzu Jońskim - Kefalonię, której szczególną atrakcją jest jaskinia Drogarati. Przejazd autokarem z Gdańska. 3 noclegi w Przemyślu i 1 nocleg w Łańcucie lub okolicach. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Przemyśla, wyjazd na szlak architektury drewnianej, na którym największą atrakcją jest wpisana na listę UNESCO grekokatolicka cerkiew Narodzenia Bogarodzicy w Chotyńcu, wizyta w ogrodzie botanicznym w Bolestraszycach, zwiedzanie dawnego ośrodka rządowego w Arłamowie oraz renesansowego Zamku Krasickich w Krasiczynie. Przejazd do Łańcuta, zwiedzanie imponującej rezydencji Magnackiej Lubomirskich i Potockich.
  Trasa: Gdańsk - Przemyśl - Siedliska - Chotyniec - Michałówka - Kalwaria Pacławska - Arłamów - Posada Rybotycka - Tyrawa Wołoska - Krasiczyn - Łańcut - Gdańsk

Litwa - Wilno i okolice
23 - 26.06.2018
cena: 2 100 PLNFinlandia
4 - 7.07.2018
cena: 3 800 PLNSamolot z Gdańska do Wilna. 3 noclegi w hotelu w Wilnie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W Wilnie zwiedzanie Katedry, Ostrej Bramy, Uniwersytetu Stefana Batorego, cmentarza na Rossie, zabytkowych kościołów, miejsc związanych z działalnością Adama Mickiewicza, jak również nowych dzielnic i obiektów stolicy Litwy. Wyjazd do Trok - siedziby wielkich książąt litewskich oraz do Druskiennik, popularnego przed wojną i dzisiaj uzdrowiska znanego z leczniczych wód mineralnych i borowin.

Przelot samolotem z Gdańska do Helsinek. 3 noclegi w hotelu w Helsinkach. 3 śniadania i 4 obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. Zwiedzanie Helsinek: Plac Senacki i jego otoczenie, luterańska katedra, Pałac Rządu, Dom Szlachty, ratusz, gmach parlamentu, stadion olimpijski. Wyjazd do Turku, zwiedzanie starego miasta oraz zamku, w którym więziona była księżniczka Anna Jagiellonka, przejazd do Lahti - słynnego ośrodka sportów zimowych. Rejs kanałami w rejonie Lahti, na zakończenie wycieczki przejazd tramwajem morskim do twierdzy Suomenlinne.
Trasa: Wilno - Troki - Druskienniki - Wilno Trasa: Helsinki - Turku - Lahti - twierdza Supmenlinne - Helsinki

Szwajcaria
27 - 31.08.2018
cena: 4 400 PLNPolska - Pelplin i Kociewie
8.09.2018
cena: 280 PLNSamolot z Gdańska do Bergamo ( Włochy). Przejazd na całej na trasie włoskim autokarem. 4 noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie najciekawszych miast Szwajcarii, m.in. Locarno położonego malowniczo nad Jeziorem Maggiore, Raperswilu, gdzie mieści się Muzeum Polskie, Lucerny z jej pięknym starym miastem, stolicy kraju Berna, zabytkowego Fryburga, Lozanny będącej siedzibą MKOL-u i położonej nad Jeziorem Genewskim Genewy, która jest siedzibą wielu międzynarodowych organizacji. Na trasie postoje w punktach widokowych m.in., w Grindelwald, skąd roztacza się widok na Alpy Berneńskie i szczyty o wysokości ponad 4 tys. m n.p.m., w Martigny z widokiem na najsłynniejszą górę Szwajcarii - Maternhorn i w Chamonix z widokiem na Mt. Blanc. W drodze do Bergamo przejazd przez włoską, malowniczą Dolinę Aosty.
Autokar z Gdańska do Pelplina. Zwiedzanie katedry oraz Muzeum Diecezjalnego, którego najcenniejszym zabytkiem jest unikatowa Biblia Gutenberga. W ramach pobytu w Pelplinie zapoznanie się z bogatym archiwum diecezjalnym, które daje możliwość odtworzenia genealogii wielu rodów pomorskich związanych terytorialnie z diecezją pelplińską. Prelekcja o sposobach badań genealogicznych. W drugiej części wycieczki przejazd do Szpęgawska i postój przy pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Kociewia. Na zakończenie przejazd do Starogardu Gdańskiego i zwiedzanie miasta.

Trasa: Bergamo - Somma Lombardo - Locarno - Raperswil - Einsideln - Lucerna - Grindelwald - Berno - Fryburg - Lozanna - Genewa - Martigny - Aosta - Bergamo Trasa: Gdańsk - Pelplin - Szpęgawsk - Starogard Gdański - Gdańsk

Polska - region świętokrzyski
10 - 14.09.2018
cena: 1 050 PLN
Włochy - Toskania
17 - 24.09.2018
cena 3 300 PLNAutokar z Gdańska. 4 noclegi w Kielcach lub najbliższych okolicach. Śniadania i obiadokolacje. W Kielcach zwiedzanie rezerwatu geologicznego Kadzielnia, Wzgórza Zamkowego z Pałacem Biskupów Krakowskich, katedry, Ogrodu Włoskiego. Przejazd do Oblęgorka i zwiedzanie pałacyku Henryka Sienkiewicza. W programie również Chęciny z ruinami zamku, Jaskinia Raj, Nowa Słupia, Święty Krzyż, Święta Katarzyna. Postoje w wybranych miejscach, z których roztacza się widok na Góry Świętokrzyskie.
Samolot z Gdańska do Pizy. Przejazd do miejscowości Montecatini Terme, położonej w sercu Toskanii. 7 nocy w hotelu, w Montecatini Terme. Śniadania i obiadokolacje. Montecatini Terme to znane od XVIII wieku uzdrowisko z występującymi tutaj wodami termalnymi o uznanych właściwościach leczniczych. W ramach pobytu możliwość skorzystania z kąpieli w termach jak również z wizyt w pijalniach wód. BT Wojażer proponuje dla chętnych udział w wycieczkach do Florencji ze zwiedzaniem min. Galerii Uffizi i katedry Santa Maria del Fiore, na wybrzeże Morza Liguryjskiego do plażowej miejscowości Viareggio i najpiękniejszych miast Toskanii: Lukki, Pistoi, Prato, Voltery, San Gimiliano. Na trasie wycieczki autokarowej degustacja win toskańskich.
Trasa: Gdańsk - Kielce - Oblęgorek - Chęciny - Jaskinia Raj - Nowa Słupia - Święty Krzyż - Święta Katarzyna - Kielce - Gdańsk  

Polska - Poznań - Rogalin
8 - 11.10.2018
cena: 1 000 PLNMaroko
13 - 20.10.2018
cena: 5 200 PLNAutokar z Gdańska. 3 noclegi w hotelu w Poznaniu. Śniadania i obiadokolacje. W Poznaniu zwiedzanie Ostrowa Tumskiego z Bazyliką archikatedralną, Starego Miasta, Cytadeli, okolic Jeziora Maltańskiego, Placu Wolności i ulicy Św. Marcin. Przejazd przez nowe dzielnice Poznania. Wizyta w poznańskim Browarze - nowoczesnym obiekcie handlowo-kulturalnym. Całodzienny wyjazd do Rogalina i zwiedzanie, oddanej po kilkuletniej renowacji, imponującej rezydencji Raczyńskich. W Pałacu mieści się galeria z obrazami polskich i zachodnioeuropejskich malarzy m.in. Matejki, Boznańskiej, Wyczółkowskiego, braci Gierymskich, Fałata, Malczewskiego i innych. Zwiedzanie korpusu głównego Pałacu z zachowanym przedwojennym wyposażeniem, Gabinetu Londyńskiego hrabiego Raczyńskiego i powozowni. Spacer po parku, w którym zachowały się słynne dęby rogalińskie. Dla chętnych, wieczorem w Poznaniu, wyjście na spektakl operowy lub muzyczny. Samolot z Warszawy do Agadiru. Noclegi w Agadirze, Marakeszu, Fezie, Casablance, Essaoura. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnym autokarem. W drodze z Agadiru do Marakeszu przejazd przez góry Wysokiego Atlasu. W Marakeszu spacer po starym mieście i tradycyjnych dzielnicach rzemieślniczych, zwiedzanie pałacu Bahia i meczetu Kutubija, wejście na Plac Jemna El Fna, (wpisany na listę UNESCO). W drodze z Marakeszu do Fezu przejazd przez góry Średniego Atlasu. W Fezie spacer po wąskich, egzotycznych uliczkach starówki, gdzie spotkać można oryginalne wytwórnie rękodzieła jak również pełne kolorów garbarnie, przędzalnie i farbiarnie. W drodze do Casablanki postoje w Volubilis, w Meknesie przy Kazbie Udaja i w Rabacie - stolicy Maroka. W Casablance wizyta w ogromnym meczecie Hassana II, zwiedzanie starej i nowoczesnej Casablanki. W drodze powrotnej do Agadiru postój i zwiedzanie Essaouiry, miejscowości znanej z warsztatów srebra i wyrobów z drewna tujowego. W Agadirze możliwość skorzystania z kąpieli w Oceanie.
Trasa: Gdańsk - Poznań - Rogalin - Gniezno - Gdańsk Trasa: Agadir - góry Wysokiego Atlasu - Marakesz - Góry Średniego Atlasu - Fez - Volubilis - Meknes - Rabat - Casablanca - Ej Jadida - Essaouira - Agadir