Untitled Document

Norwegia: 29.06 - 8.07
Ukraina (Kijów): 17 - 20.06

Norwegia - zorza polarna
28.02 - 3.03.2017
cena: 2 900 PLNMalta (dla seniorów)
2 - 9.04.2017
cena: 3 200 PLNSamolot SAS-u z Gdańska do Tromso (z przesiadkami w Kopenhadze i Oslo). 3 noclegi i śniadania w hotelu w centrum Tromso. Transfery lotnisko - hotel - lotnisko. Obserwowanie niezwykłego zjawiska świetlnego jakim jest zorza polarna, którą można zobaczyć zarówno za kołem podbiegunowym północnym jak i południowym. Tromso dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu Golfstrom, jest miastem o zadziwiająco łagodnym klimacie. Nazywane Wrotami Arktyki, jest położone 350 km za kołem podbiegunowym. Szczyci się najdalej na północ wysuniętym uniwersytetem, protestancką katedrą i muzeum odkryć polarnych. Jest jednym z głównych centrów turystycznych umożliwiającym obserwację zorzy polarnej.
Samolot z Gdańska na Maltę. Siedmiodniowy wypoczynkowo - krajoznawczy pobyt w miejscowości Buggiba położonej w pobliżu najpiękniejszej, piaszczystej maltańskiej plaży Golden Bay. W hotelu śniadania i obiadokolacje.
MALTA położona jest na Morzu Śródziemnym ok. 80 km na południe od Włoch. Bogata i burzliwa historia wyspy znajduje odzwierciedlenie w kulturze, języku i architekturze. Malta jest miejscem o największym na świecie zagęszczeniu budowli zabytkowych (sama Valletta ma ich 320), w tym wiele wpisanych na listę UNESCO. Położona w strefie klimatu subtropikalnego, charakteryzuje się 300 dniami słonecznymi w ciągu roku.
GOZO to nieduża wyspa położona 8 km na północny zachód od Malty (rejs promem trwa ok. pół godziny), na której czas zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu. Na szczególną uwagę zasługują: cytadela w stolicy wyspy Victorii, bazylika Ta’Pinu, starożytne, tajemnicze budowle w Ggantija oraz niezwykle nadmorskie twory skalne w Cap Dwejra.
  W trakcie pobytu BT Wojażer, we współpracy z lokalną firmą turystyczną, organizuje trzy całodniowe wycieczki: do stolicy kraju Valletty, na sąsiednią wyspę Gozo oraz do maltańskiego trójmiasta, na które składają się Vittoriosa, Senglea i Cospicua i do dawnej stolicy wyspy - Mdiny.

Niemcy - Frankfurt n/Menem i płn. Bawaria
25 - 29.04.2017
cena: 3 050 PLNUzbekistan
6 - 14.05.2017
cena: 6 700 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Frankfurtu Hahn. 2 noclegi we Frankfurcie (pierwszy i czwarty) oraz 2 noclegi w Norymberdze. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy autokarem na trasie wycieczki. Zwiedzanie Frankfurtu n/Menem - centrum finansowego Niemiec i Unii Europejskiej, a także zabytkowych, historycznych miast w północnej Bawarii: Norymbergi, Wurzburga, Rothenburga i Bambergu. Przejazd przez malownicze tereny Szwajcarii Frankońskiej do Bayeruth, miasta znanego z corocznych festiwali muzyki słynnego niemieckiego kompozytora, Ryszarda Wagnera.


Samolot z Warszawy przez Moskwę do Taszkientu. 7 noclegów w hotelach w Taszkiencie, Chiwie, Bucharze i Samarkandzie. Śniadania i obiadokolacje. Przejazdy lokalnymi autokarami turystycznymi. Przelot samolotem na trasie Taszkient - Urgench oraz pociągiem na trasie Samarkanda - Taszkient. Zwiedzanie historycznych, zabytkowych miast i miejsc w najciekawszym kraju Azji Środkowej.
W programie zwiedzania: meczety, medresy, pałace, ogrody, mauzolea, cytadele i inne budowle - historyczne i współczesne dzieła kultury muzułmańskiej. Wizyty na miejscowych bazarach, w muzeach, fabryce dywanów, udział w pokazach folklorystycznych.

Trasa: Frankfurt Hahn (lotnisko) - Frankfurt n/Menem - Wurzburg - Rothenburg - Bamberg - Norymberga - Bayeruth - Frankfurt Hahn (lotnisko) Trasa: Taszkient - Urgench - Chiwa - Buchara - Shahrisabz - Samarkanda -Taszkient

Polska - Śląsk
22 - 26.05.2017
cena: 1 100 PLNPolska - Kanał Elbląski
3.06.2017
cena: 250 PLNAutokar z Gdańska. 2 noclegi Katowicach i 2 noclegi w Bielsku Białej. Śniadania i obiadokolacje. Katowic - stolica Górnego Śląska: nowoczesny dworzec kolejowy i zmodernizowane centrum miasta, secesyjne kamieniczki na ulicy 3 Maja, pomnik Powstańców Śląskich i „Spodek” czyli katowicka Hala Widowiskowo-Sportowa, tradycyjne dzielnice górnicze Nikiszowiec i Giszowiec, katedra Chrystusa Króla. Zwiedzanie wybranej kopalni węgla kamiennego. W Gliwicach spacer po Starym Rynku, gdzie dominują odbudowane po wojnie kamieniczki z podcieniami. W Pszczynie zwiedzanie neobarokowego, dziewiętnastowiecznego pałacu arystokratycznej rodziny Hochbergów, a w Bielsku Białej spacer po placu Chrobrego, nad którym góruje okazały, eklektyczny zamek Sułkowskich. Wjazd kolejką linową na Szyndzielnię skąd roztacza się wspaniały widok na kotlinę Żywiecką, Babią Górę, Pilsko, a bliżej na Skrzyczne i Klimczok.

Przejazd autokarem z Gdańska do Buczyńca. Zaokrętowanie na statku Żeglugi Ostródzko - Elbląskiej. Rejs do pochylni Kąty i z powrotem do Buczyńca, a nastepnie kontynuowanie rejsu po Jeziorze Sambród i zakończenie rejsu w Buczyńcu. Kanał Elbląski jest zabytkiem techniki, a jednocześnie najdłuższym kanałowym szlakiem żeglugowym w Polsce. Szczególną atrakcją są pochylnie, które umożliwiają transport statków lądem po szynach na specjalnych wagonach-platformach. Przejazd do Waplewa Wielkiego i zwiedzanie odbudowanego Pałacu Sierakowskich, w którym dzisiaj znajduje się Muzeum Tradycji Szlacheckiej. Na trasie wycieczki obiad.


Trasa: Gdańsk - Katowice - Chorzów - Bytom - Gliwice - Pszczyna - Bielsko-Biała - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Buczyniec - rejs po Kanale Elbląskim - Waplewo Wielkie - Malbork - Gdańsk

Polska - Biebrzański PN - Szlak Tatarski
5 - 9.06.2017
cena: 1 050 PLNUkraina - Kijów
17 - 20.06.2017
cena 2 300 PLNAutokar z Gdańska. 2 noclegi w Rajgrodzie i 2 noclegi w Białymstoku. Śniadania i obiadokolacje. Przejazd z Gdańska przez Mazury. Na trasie przejazdu postoje: Mrągowo, Ruciane Nida, Pisz. Pobyt na terenach Biebrzańskiego Parku Narodowego, oglądanie osobliwości przyrody z wybranych punktów widokowych. Biebrzański PN to największy park narodowy w Polsce, z najlepiej zachowanym w Europie kompleksem torfowisk. Park jest szczególnym środowiskiem życia ptaków wodno-błotnych. W drodze do Białegostoku przejazd przez Augustów i tereny Puszczy Augustowskiej. W Białymstoku spacer po centrum miasta, następnie wyjazd przez Supraśl i Krynki na Szlak Tatarski. Zwiedzanie meczetów w Kruszynianach i Bohonikach. Degustacja regionalnych potraw w karczmie tatarskiej. Przelot samolotem z Gdańska do Kijowa. Noclegi w trzygwiazdkowym hotelu w centrum Kijowa. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie miasta lokalnym autokarem turystycznym.
W programie zwiedzania: sobór św. Zofii, ul. Włodzimierska, Złota Brama, ul. Chreszczatyk z galerią luksusowych sklepów od Placu Niezależności do placu Lwa Tołstoja, centrum polityczne Kijowa z siedzibą Prezydenta Ukrainy i gmachem Rady Najwyższej, Pałac Maryjski, gmach Rządu Ukrainy. Gmach Narodowego Muzeum Sztuki Ukrainy, Dom z Chimerami, kościół św. Mikołaja, Kienesa Karaimska, sobór św. Michała Archanioła na Złotych Kopułach i Ławra Peczerska. Stare i nowe dzielnice Kijowa z okien autokaru.
Trasa: Gdańsk - Mrągowo - Ruciane Nida - Pisz - Rajgród - Biebrzański Park Narodowy - Augustów - Puszcza Augustowska - Białystok - Supraśl - Krynki - Kruszyniany - Bohoniki - Sokółka - Białystok - Tykocin - Gdańsk
 

Norwegia
29.06 - 8.07.2017
cena: 4 900 PLN
Islandia
4 - 11.08.2017
cena: 9 600 PLNAutokar z Gdyni. Rejs promem z Gdyni do Karlskrony. 2 noclegi w Oslo, 3 noclegi w okolicach Voss, 1 nocleg w Geiranger i w drodze powrotnej 1 nocleg w Oslo. Śniadania i obiadokolacje. Rejsy statkami w fiordzie Sogne z Gudvangen do Flam i przejazd pociągiem po najbardziej stromej w Europie górskiej trasie kolejowej z Flam do Myrdal. Wycieczka do czoła największego lodowca Jostedal i przejazd do malowniczego fiordu Geiranger mającego opinię najpiękniejszego fiordu świata. Zwiedzanie Oslo - stolicy Norwegii: elegancka ulica Karl Johansgate, Pałac Królewski i Park Vigelanda. Zwiedzanie Bergen, dawnego hanzeatyckiego portu Norwegii z dzielnicą Brygge i Muzeum Griega, najwybitniejszego norweskiego kompozytora. Postój w Lillehammer mieście zimowej olimpiady w roku 1994. Na promie noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami. Przelot samolotem z Gdańska do Reykjaviku. Objazd dookoła Islandii z wykorzystaniem lokalnego autokaru. 7 noclegów w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie parku narodowego Pingvellir, gdzie ścierają się dwie płyty kontynentalne i Skaftafell, unikatowej oazy między piaskami i lodowcem. Wodospady Gulfoss, Seljalandfoss, Skogafoss i Godafoss. Słynny Geysir, miejsce widocznej działalności geotermicznej. Malownicze okolice Jeziora Myvatn. Rejs statkiem z Akureyri na obserwacje wielorybów. Kąpiel w gorących wodach Błękitnej Laguny. Wycieczka dookoła Islandii umożliwia poznanie zarówno niezwykłych krajobrazów wyspy, jak i życia miejscowej ludności w tym ciekawym, ale też surowym otoczeniu.

Trasa: Gdynia - Karlskrona - Oslo - Honefoss - płaskowyż Hardanger - Voss - Bergen - Gudvangen - Flam - Myrdal - Skei - Olden - lodowiec Jostedal - Stryn - Geiranger - Otta - Lillehammer - Oslo - Karlskrona - Gdynia.
Trasa: Reykjavik - Geysir - Gullfoss - Skogar - Skaftafell - Hofn - Egisstadir - Jezioro Myvatn - Akureyri - Skagafjodur - Reykjavik.

Czechy - Morawy i Słowacja - Bratysława
21 - 26.08.2017
cena: 2 500 PLNPolska - zamki krzyżackie
2 - 3.09.2017
cena: 450 PLN

Autokar z Gdańska. 2 noclegi w Brnie, 2 noclegi w Bratysławie i 1 nocleg w okolicach Częstochowy. Śniadania i obiadokolacje. Zwiedzanie Morawskiego Krasu, który należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się 1100 jaskiń. W najciekawszej z nich, jaskini Punkevni, można odbyć spływ podziemną rzeką. Zwiedzanie Brna, stolicy czeskich Moraw, z katedrą św. Piotra i Pawła, zamkiem i twierdzą Spilberk oraz willą Tugendhatów wpisaną na listę UNESCO jako przykład modernizmu lat trzydziestych XX wieku. Przejazd na miejsce bitwy pod Austerlitz (dzisiejszy Slavkov), która przeszła do historii jako bitwa trzech cesarzy. W Bratysławie, stolicy Słowacji, zwiedzanie Starego Miasta z katedrą św. Marcina, Bramą Michalską i rynkiem. Wjazd na Bratysławski Zamek, siedzibę Prezydenta i Rządu Republiki. W drodze powrotnej zwiedzanie najstarszego miasta Słowacji, Nitry z katedrą św. Emmerama i relikwiami św. Cyryla. Autokar z Gdańska. Przejazd przez ziemie, na których Zakon Krzyżacki zbudował sieć fortyfikacji i zamków. Wiele z nich przetrwało do naszych czasów, choć niektóre w stanie ruiny. Program wycieczki zakłada wybór ciekawych obiektów, niekoniecznie tych najbardziej znanych i odwiedzanych przez turystów. Wśród wybranych znalazły się między innymi: zamki w Radzyniu Chełmińskim, Szymbarku, Brodnicy i Prabutach. Przejazd przez te tereny umożliwi spojrzenie na układy urbanistyczne wybranych miast na trasie, z uwzględnieniem wpływu Zakonu Krzyżackiego na ich dzisiejszy kształt i zabudowę. Trasa wycieczki przebiega przez malownicze tereny Pojezierza Brodnickiego i Iławskiego. Oba pojezierza mają rangę parków krajobrazowych. Na trasie nocleg ze śniadaniem i 2 obiady.
Trasa: Gdańsk - Cieszyn - Brno - Morawski Kras - Austerlitz - Bratysława - Nitra - Cieszyn - Gdańsk Trasa: Gdańsk - Radzyń Chełmiński - Brodnica - Pojezierze Brodnickie - Iława - Szymbark - Pojezierze Iławskie - Prabuty - Sztum - Gdańsk.

Warna, Bukareszt i Karpaty rumuńskie
8 - 15.09.2017
cena: 3 300 PLNNiemcy (Drezno) i Polska - Ziemia Lubuska
18 - 22.09.2017
cena: 1 450 PLNPrzelot samolotem z Gdańska do Warny (Bułgaria). Przejazd autokarem z Warny do Bukaresztu, a następnie wyjazd w Karpaty. W drodze powrotnej jeden dzień odpoczynku w Warnie na plaży nad Morzem Czarnym. Noclegi w hotelach. Śniadania i obiadokolacje. W Bukareszcie spojrzenie zarówno na XIX-wieczną eklektyczną i neoklasycystyczną zabudowę centrum miasta, jak i nowe socrealistyczne budowle z czasów komunizmu. W programie: aleja Bulevardul Unrili czyli bukaresztańskie Pola Elizejskie, Dom Ludu - ogromny gmach wzniesiony przez prezydenta Ceaucescu, Pałac Królewski, reprezentacyjna ulica Calea Victorieri, zabudowana w stylu architektury paryskiej. W Sinai Pałac Pelec, dawna własność królów rumuńskich. W Braszowie rozległe Stare Miasto z ratuszem, cerkwiami i kościołami. Na trasie przejazdu wspaniała panorama Karpat - postoje na punktach widokowych.
Autokar z Gdańska. Przejazd do Drezna. Zwiedzanie Pałacu Zwinger, w którym mieści się Galeria Dawnych Mistrzów (dzieła m.in. Tycjana, Rafaela i Canaletta). Spacer po drezdeńskiej starówce i po Wielkim Ogrodzie, imponującym barokowym Parku. Przejazd do Miśni - miasteczka słynnego z produkcji porcelany, wizyta w Państwowej Manufakturze Porcelany Miśnieńskiej. Następnie przejazd do Budziszyna, miasta nad rzeką Szprewą, centrum kultury serbołużyckiej. W Polsce zwiedzanie Zielonej Góry i wycieczka na Pojezierze Łagowskie oraz degustacja w lubuskiej wytwórni win. W drodze powrotnej zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Trasa: Gdańsk - Warna - Bukareszt - Sinaia - Braszow - Warna - Gdańsk
Trasa: Gdańsk - Drezno - Miśnia - Budziszyn - Zielona Góra - Pojezierze Łagowskie - Międzyrzec - Świebodzin - Gdańsk

Polska - Łódź
29.09 - 2.10.2017
cena: 1 000 PLNBirma i Tajlandia - Bangkok
6 - 20.11.2017
cena: 10 500 PLNAutokar z Gdańska. 3 noclegi w hotelu w centrum Łodzi. Śniadania i obiadokolacje.
W programie zwiedzania: Stare Miasto, Plac Wolności, ul. Piotrkowska z secesyjną i eklektyczną zabudową, skansen miejskiej zabudowy drewnianej, zespoły pałacowe łódzkich fabrykantów i dawne fabryki przemysłu włókienniczego, cmentarz żydowski, rezydencja Księży Młyn, Park Źródliska, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa i Teatralna im. Leona Schillera, centrum handlowo-kulturalne Manufaktura w dawnej posiadłości Poznańskiego. Wyjazd do Uniejowa, miejscowości o walorach wczasowo - kuracyjnych, a także postój w Walewicach, dawnym osiemnastowiecznym pałacu Marii Walewskiej. Na terenach dawnej posiadłości znajduje się dzisiaj największa w Polsce stadnina koni rasy półkrwi angloarabskiej. W Łodzi (dla chętnych) udział w spektaklu teatralnym lub muzycznym.


Bezpośredni samolot z Warszawy do Bangkoku oraz przeloty lokalnymi samolotami na trasach: Bangkok - Mandalay, Heho - Rangun i Rangun - Bangkok. Zakwaterowanie w hotelach standardem odpowiadającym europejskim hotelom trzygwiazdkowym. Śniadania i obiadokolacje lub lunche. Transfery lokalnymi autokarami lub minibusami. W programie całodzienne zwiedzanie Bangkoku, w tym Świątyni Złotego Buddy, Pałacu Królewskiego, świątyni Szmaragdowego Buddy, parku kwiatowego w Chinatown, rejs łodziami po kanałach miasta. W Birmie zwiedzanie najciekawszych buddyjskich świątyń, klasztorów i pagód, a ponadto odwiedziny w wybranych atrakcyjnych miejscach, takich jak plantacja drzew palmowych, warsztaty rzemieślnicze produkujące tkaniny z jedwabiu, warsztat szkutniczy i wytwórnia cygar. Wycieczka na most U-Bein, TZW. chwiejący się most, zbudowany z drewna tekowego. Rejs łodziami po Jeziorze Inle. Na zakończenie pobytu w Birmie odpoczynek na plaży w Ngwesaung i następnie powrót samolotem do Bangkoku, a stamtąd przelot do Warszawy.
Trasa: Gdańsk - Łódź - Uniejów - Walewice - Gdańsk